" Üretimin Geleceğine açık Erişim " 

AÇIK KAYNAK -  BİREBİR ÜRETİM / ÖĞRENME - ORTAK ARAÇLAR

 
 

 

Açık Kaynak

Bulduğumuz çözümleri başkalarıyla paylaşmaktan keyif alıyoruz. Bilginin serbest dolaşımı sayesinde,  bireylerin yaratıcı, üretken ve yenilikçi potansiyellerinin ortaya çıkacağı düşüncesi ile geliştirdiğimiz, desteklediğimiz ve ortaklaştığımız projelerin ‘açık kaynak’ olmasını önemsiyoruz. Bu nedenle, Fablab İstanbul’da, tasarım, geliştirme ve üretim bilgisinin açık erişime sunulması ve buna uygun bir şekilde lisanslanması teşvik edilmektedir.

Birebir Üretim / Öğrenme

5M0A1248.JPG

Üretim becerisinin bireyler arasında paylaşılabileceği bir ortam kurmaya çalıştık. Üretirken öğrenmek ve öğrendikçe üretmenin mümkün olduğu, teknik becerilerin müfredat olarak değil, gerektikçe öğrenildiği bir yer Fablab İstanbul. Eğer hayalinizi gerçekleştirmek için bazı becerileriniz eksik ise sadece o becerilere sahip birini bulun, size nasıl yapılacağını gösterecektir.

Ortak Araçlar

cnc-ICON_0.jpg

İster hızlı prototipleme cihazı, isterse sadece bir çekiç olsun, Fablab İstanbul’daki bütün araç ve gereçler gerekli kullanım becerisine sahip kişiler tarafından kullanılabilmektedir. Temin edilmesi ve işletilmesi zor olan teknik altyapıların kullanımını ortaklaştığımız gibi sorumluluklarını da ortaklaşıyoruz.

 

“Creativity is thinking up new things. Innovation is doing new things ” Theodore Levitt
 

PAYDAŞLAR

 
 
 
 

Adres: Kadir Has Ünviversitesi, Cibali merkez kampüs. Kadir Has Caddesi Cibali / İstanbul  Telefon: (212) 533 57 65 / (212) 533 632                          Email: fablabistanbul@khas.edu.tr